Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/dekrluev/domains/dekorluevler.com/public_html/_class/fonksiyon.php(1) : eval()'d code on line 638
Sık Sorulan Sorular
Telefon
WhatsApp

Yapılarda ısı yalıtımın önemi nedir?

Türkiye ısı yalıtım bilincinin ne yazık ki oldukça düşük olduğu bir ülke. Türkiye’nin toplam ihracat gelirlerinin yaklaşık 1/5’i enerji ithalatı için ödenmektedir. Oysaki binalarda ısı yalıtım önlemleriyle, binanın durumuna bağlı olarak %20-%70 ısı tasarrufu sağlanabilir.

Isı yalıtımı ne işe yarar?

Isı yalıtımı kışın ısınmak, yazın serinlemek için harcadığımız enerji ve yakıttan tasarruf ile birlikte konforlu bir yaşam ortamı sağlar.

Çatı ve Cephe Panellerinin Görevi Nedir?

Çatı ve Cephe panelleri evlerimizi, iş yerlerimizin kısacası hayatımızı devam ettirdiğimiz bütün yaşam alanlarımızı doğanın aşındırıcı faktörlerine karşı korumaktır. Soğuğa karşı ısı kaybını önlerken sıcağa karşı da koruma sağlar. Sonuç olarak ısı ve enerji tasarrufu sağlar.

Dış cephe ısı yalıtımında aynı iklim bölgesindeki her bina için aynı kalınlıkta ısı yalıtım malzemesi kullanılabilir mi?

Hayır. Uygulanacak ısı yalıtım kalınlığı aynı iklim bölgesinde olmasına rağmen, bina tipolojilerine göre farklılık gösterebilir. TS 825 standardında belirtilen U değerleri baz alınarak asgari şartların sağlanması ile hazırlanacak ısı yalıtım raporuna göre ısı yalıtım malzemesi kalınlıkları belirlenir.

Dış cephe ısı yalıtım uygulamalarında önemli olan tek şey işçilik kalitesi midir? Malzemelerin hepsi aynı özellikte mi?

Tek başına işçilik kalitesi veya malzeme kalitesi belirleyici etken değildir. Dış cephe ısı yalıtım uygulamasının ömrü, doğru işçilik uygulaması ile kullanılacak sistem ürünlerinin birbiriyle uyumu, ürünlerin kalite standartlarına uygunluğu ile de doğru orantılıdır.

Binalara ısı yalıtımı yaptırmanın maliyeti yüksek midir?

Isı yalıtım sistemi ekonomiktir. Isıtma ve soğutma giderlerinde, bina bakım onarım masraflarında sağladığı tasarruf sayesinde maliyetini 2 ila 4 yıl arasında amorti eder.

Isı yalıtım malzemelerinin yangına dayanımı düşük ve yanıcı mıdır?

Hayır. EPS, Karbonlu EPS ve XPS Isı Yalıtım Levhalarının yangın dayanımı TS EN 13501-1 standardına göre E sınıfındadır. Taş yünü Isı Yalıtım Levhalarının yangın dayanımı ise yine aynı standarda göre A (yanmaz) sınıfındadır.

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

TEKLİF FORMU